Kapat

HOLO (HOT) COİN GELECEĞİ 2022-HOLO COİN ANALİZİ

Holo bugünkü fiyatı ₺0,118590 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺1.612.107.178 TRY. HOT / TRY fiyatlarımızı gerçek zamanlı olarak güncelliyoruz. Holo son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #76, piyasa değeri ₺20.520.555.916 TRY. Dolaşımdaki arz 173.037.114.406 HOT coin ve azami seviye arzı. arz mevcut değil.

Holo ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Binance, Mandala Exchange, Bybit, Gate.io, ve . Listeleme yapan diğer borsaları bulabilirsiniz.

Holo (HOT) Nedir?
Holo, merkeziyetsiz uygulama barındırmak üzere Holochain kullanılarak inşa edilmiş olan eşler arası dağıtık bir platformdur. DApp geliştirmek için blockchain teknolojisinin kullanılması şartını ortadan kaldırır. Holo protokolünün amacı, merkeziyetsiz uygulamaların kolayca erişilebilir olduğu bir ekosistem ve pazaryeri sunarak, ağ katılımcıları tarafından Holochain kullanılarak geliştirilen uygulamalarla internetin daha geniş bir alanı arasında köprü görevi görmek.

Holo ağında, düzenli aralıklarla test edilen ve hizmetleri karşılığında katılımcılara sistem tarafından ödeme yapmak için kullanılan HoloFuel isimli bir token mevcut. 2018 yılında proje, HoloToken olarak bilinen ERC-20 standardında token olan HOT’ı piyasaya sürdü. HOT, HoloFuel için kullanılabilecek bir “IOU” şeklinde tanıtıldı.

Holo hala geliştirme aşamasında ve 2021 yılına kadar hem açık alfa hem de beta testlerinin başlaması bekleniyor.

Holo Kurucusu Kim?
Holo, her ikisi de deneyimli birer akıllı sözleşme yazılımcıları olan Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından kuruldu. İkili, ilk olarak Aralık 2016 yılında, P2P ekonomisinin geleceğine güç vermek için tasarlanmış araç ve teknoloji geliştiricisi MetaCurrency Projesi için çalışmaya başladı. Holo protokolü modellenirken, ikilinin daha önce üzerinde çalıştığı, merkeziyetsiz uygulamalar için ortak P2P çalışma alanı sunan Ceptr altyapısından yararlanıldı.

100’den fazla alternatif para birimi çözümleri de dahil olmak üzere topluluk oluşturma araçları geliştiren Geek Gene’in kurucusu olan Brock, alternatif para sistemleri kodlama konusunda deneyime sahip bir isim. Kendisi, kurumsal sosyal inkübatör olan Emerging Leader Labs’in kurucu ortağı ve açık kaynaklı “başlangıç seviyesinde eğitim kiti” olan Agile Learning Center oluşumunu hayata geçirdi. Mart 2019’da Brock, Yeni Zelanda merkezli Edmund Hillary Fellowship akademi üyesi olarak seçildi.

Harris-Braun ise 1988 yılında tam zamanlı biçimde programlamaya başladı. Brock ile birlikte Emerging Leader Labs’in kurucu ortağı olmasının yanı sıra, eşler arası iletişim yazılımı geliştiricisi Glass Bead Software’in de kurucusu konumunda. 2003 yılında, bağımsız yazılım geliştirme ve danışmanlık firması olan Harris-Braun Enterprises’in kurucuları arasında yer aldı. Ayrıca, Schumacher Center For New Economics danışma kurulunda da görev yaptı.

Holo Neden Farklı?
“Green Paper” olarak isimlendirilen teknik makalesine göre Holo, kripto para teknolojisini temsil eden Holochain ve bireysel kullanıcılar arasında köprü olacak biçimde tasarlanmış. Proje, ana akım kullanıcılara internet üzerinde P2P uygulamalarını barındırma olanağı sunmanın yanı sıra, hem kripto para uygulamalarının hem de para birimlerinin önemli ölçüde değişimi sağlayacak çeşitli yenilikler içeriyor.

Holo ağı, Holochain kullanılarak oluşturulan merkeziyetsiz uygulamalar için depolama ve işlem gücü sağlayan bir dizi sunucu ile çalışıyor. Bu sunuculara genellikle, arka planda çalışan ve Holochain tabanlı merkeziyetsiz uygulamalara otomatik olarak fazladan işlem gücü ayıran yazılımlar yüklenmiş olur. Bazıları ise HoloPort gibi özel işlem makineleri çalıştırır. Sunuculara, ağa verdikleri destek karşılığında, mikro işlemler için özel olarak tasarlanmış bir token olan HoloFuel ödenir. HoloFuel tasarımı sayesinde Holo ağının, aynı anda milyarlarca işlem gerçekleştirebilme gücüne ulaşması bekleniyor.

Projenin iş planlar arasında, araç paylaşım sistemi Uber ve barınma hizmet sağlayıcısı Airbnb gibi uygulamalara P2P ortamında ev sahipliği yapmak ve uygulamalardan oluşan ekosistem hayata geçirmek var. Holo, HoloFuel işlemleri üzerinden ücret tahsis ettiği için, gelir modeli de doğrudan ağdaki uygulama ve sunucu sayısındaki artışa bağlı.

İlgili Sayfalar:
Merkeziyetsiz uygulamalar tarafından en çok tercih edilen platform olan Ethereum hakkında bilgi edinin.

Merkeziyetsiz bulut depolama platformu Sia ağına güç veren Siacoin hakkında merak edilenler.

DApp mı test etmek istiyorsunuz? CoinMarketCap’in çevrim içi eğitim kaynağı Alexandria üzerindeki detaylı rehber sayesinde cep telefonunuzla nasıl hemen erişebileceğinizi öğrenin.

CoinMarketCap blog sayfası üzerinden merkeziyetsiz platform ve uygulamalar hakkında güncel bilgilere ulaşın.

Dolaşımda Kaç Holo (HOT) Var?
Holo protokolü için Mart 2018’den Nisan 2018’e kadar “ilk topluluk arzı” süreci düzenlendi. Talep toplama sürecinde toplam 177,6 milyar adet HOT üretildi. 133,2 milyar HOT (yüzde 75) açık satış sürecine tahsis edilirken 44,4 milyar HOT (yüzde 25) ise ekip ve şirket için ayrıldı. Ekip için ayrılan token’lar için bekleme veya kilitleme gibi süreçler uygulanmadı.

HoloFuel faaliyete geçtikten sonra, HOT token’larla HoloFuel token’lar arasında bire bir oranda takas gerçekleşebilecek. Ocak 2019’da Holo, işlem sonunda yakmak yerine, takas edilen HOT’un HoloFuel sahiplerine likidite sağlamak adına rezerv para birimi olarak saklanacağını belirtti.

HoloFuel arzının üst limiti bulunmuyor. Bunun yerine dinamik biçimde işleyen ve kullanıcıların negatif bakiyeleri olmasına izin veren kredi sistemi içerecek şekilde tasarlandı. Algoritma tarafından kontrol edilecek olan arz, talebe uygun biçimde negatif veya pozitif bakiyesi bulunan kullanıcılar arasındaki ilişkiler değiştikçe daralıp genişleyebilecek. Holo protokolü, kullandığı algoritmayla spekülatif fiyat dalgalanmalarına karşı gerçek zamanlı biçimde güncellenerek, nispeten fiyat istikrarı yakalamayı hedefliyor.

Holo Ağı Güvenli mi?
Holo ağı, geleneksel blockchain teknolojisiyle arasında göbek bağı bulunmayan, merkeziyetsiz internet ile Holochain arasında köprü görevi görüyor. Böylece ağın güvenliğini sağlamak için küresel konsensüs yapısına bel bağlamıyor. Bunun yerine her merkeziyetsiz uygulama (DApp), kendi doğrulama kurallarına ve şifreyle imzalanmış verileri depolayabileceği yerel hash zincirine sahip. Veriler birden çok düğüm (node) arasında iletildiğinde rastgele seçilen eşler doğrulayıcı olarak davranıyor. Verileri alıp kurallara uygun olup olmadıklarını denetliyorlar. Doğrulayıcılar; doğru verileri birbirleri arasında paylaşmak ve kötü verileri işaretlemek veya kötü aktörleri kara listeye almak için bir dedikodu protokolü kullanıyor.

Geliştirme ekibine göre Holo, herhangi bir varlığa olması gerekenden fazla güç verme riskini azaltmak için mümkün olduğunca merkeziyetsiz biçimde tasarlandı. Sunucu ve uygulamalar arasında kurulan bağlantılar uçtan uca şifreleniyor ve Holo küresel ölçekte dağıtık bir sunucu ağı kullanılıyor.

Holo (HOT) Nereden Alınır?
HOT, önde gelen kripto para borsalarından alınabilir. Bunların başında Binance, Bitrue, ProBit Exchange ve MXC.COM gibi isimler geliyor. Spot piyasalarda ABD doları ve avro gibi itibari paraların yanı sıra, Bitcoin (BTC) ya da Ether (ETH) gibi kripto para birimleri ve Tether (USDT) gibi stablecoin’ler ile alınıp satılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları