Kapat

Marlin POND Coin Geleceği 2022 – Marlin Coin Analiz

Marlin POND Coin Geleceği 2022 – Marlin Coin Analiz ,Marlin  coin fiyat tahimleri 2022 , Marlin  coin yorum

 

Marlin bugünkü fiyatı ₺0,952597 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺281.230.694 TRY. POND / TRY fiyatlarımızı gerçek zamanlı olarak güncelliyoruz. Marlin son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #602, piyasa değeri ₺701.977.057 TRY. Dolaşımdaki arz 736.908.424 POND coin ve maksimum seviyede. 10.000.000.000 POND coin.

Marlin ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Binance, Mandala Exchange, Huobi Global, KuCoin, ve . Listeleme yapan diğer borsaları bulabilirsiniz.

Marlin (POND) Nedir?
Marlin, DeFi ve Web 3.0 için yüksek performanslı programlanabilir bir ağ altyapısı sağlayan açık bir protokoldür. Marlin ağındaki Metanodes adı verilen düğümler, geliştiricilerin özelleştirilmiş kaplamaları dağıtmaları ve uç hesaplamaları gerçekleştirmeleri için sanal bir yönlendirici arabirimi sağlayan MarlinVM’yi çalıştırır.

MarlinVM kullanılarak oluşturulabilen önemli katmanlar şunları içerir: * Blok zincirlerini ölçeklendirmek için düşük gecikmeli blok çok noktaya yayın * Arbitrajcılar için düşük gecikmeli mempool senkronizasyonu * Kafes ağları * Mixnet’ler gibi anonimlik ağları * Cihaz optimizasyonu ve API’nin Infura, Alchemy vb.

Yerel hizmet belirteci POND aşağıdakiler için kullanılır: * Paylaştırma yoluyla ağda doğrulayıcı düğümleri çalıştırmak * Ağ kaynaklarının nasıl tahsis edildiğini belirlemek için yönetişim teklifleri yapmak ve oylamak * Bir dizi ağ performansı denetçisini belirlemek ve bir sigorta fonundan kullanıcıları tazmin etmek. SLA ihlali

Marlin, blok zinciri aracılığıyla güvence altına alınan uygulamaların Web 2.0’a alışmış kullanıcılar için performans açısından ayırt edilemez olduğu merkezi olmayan bir web vaadini yerine getirmeyi amaçlıyor.

Marlin’in Kurucuları Kimdir?
Marlin, tümü eşler arası ağ oluşturma konusunda geniş deneyime sahip geliştiriciler Siddhartha, Prateesh ve Roshan’ın buluşudur.

Üretimde parçalama kullanan ilk yüksek verimli blok zinciri olan Zilliqa’nın geliştirilmesinden sorumlu olan Siddhartha, Microsoft ve Adobe’de çalışma deneyimine sahiptir ve 2 ABD patentinin yazarıdır. Prateesh, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) Bilgisayar Ağlarına odaklanan bir doktora adayıdır ve hevesli bir açık kaynak meraklısı olan Roshan, Boost C++ kitaplıklarına katkıda bulunmuştur.

Proje, Ethereum Foundation’daki eski araştırmacıları, International Collegiate Programming Contest (ICPC) dünya madalyalılarını ve Facebook, Cisco ve Bosch’ta deneyime sahip geliştiricileri istihdam ediyor. Bittorrent’in eski CEO’su ile MIT ve Princeton’daki profesörleri, Chord DHT gibi ufuk açıcı P2P makalelerinin yazarları da dahil olmak üzere danışmanları arasında sayar. Marlin, Binance Labs, Electric Capital ve Michael Arrington gibi şirketler tarafından destekleniyor.

Marlin’i Benzersiz Yapan Nedir?
Marlin, ağ katmanı optimizasyonlarına odaklanan birkaç katman-0 projesinden biridir. IPFS’yi teşvik eden Filecoin’e benzer şekilde, Marlin teşvikli bir libp2p’ye eşdeğer olduğunu iddia ediyor. Bu, Marlin’i merkezi olmayan web’de her yerde hazır hale getirir, çünkü herhangi bir eşler arası uygulama, çalışmak için dağıtılmış düğümler arasında ağ oluşturmaya dayanır.

Marlin bu nedenle blok zinciri-agnostiktir. Birkaç katman-1 ve katman-2 platformları için oluşturulmuş ağ geçitleri sunar. Performans, ademi merkeziyetçilik veya güvenlikten birinin feda edildiği ölçeklenebilirlik üçlemesinden muzdarip diğer birkaç ölçeklendirme çözümünün aksine, ağ katmanındaki iyileştirmeler, esas olarak fikir birliği katmanlarını yöneten bu tür kısıtlamalara tabi değildir.

Dolaşımda Kaç Marlin Tokeni Var?
Marlin ekonomisinde MPOND ve POND olmak üzere iki token vardır. MPOND’un toplam tedarik sınırı 10.000, POND ise 10.000.000.000 olarak sınırlandırılmıştır. İki belirteç arasındaki dönüştürme, 1 MPOND gönderildiğinde 1.000.000 POND döndüren bir köprü aracılığıyla kolaylaştırılır ve bunun tersi de geçerlidir. Başlangıçta, 4.623 MPOND ve 3.184.000.000 POND, öncelikle doğrulayıcılar ve topluluk arasında dağıtılan POND ile oluşturulur. Bu sayılar, köprü üzerinden dönüşümler nedeniyle zaman içinde değişebilir. Her Marlin Metanode’un MPOND’u stake etmesi gerekir ve stake ödülleri şeklinde POND alır.

Marlin Ağı Nasıl Güvenlidir?
Ethereum’un üzerine inşa edilen Marlin akıllı sözleşmelerinin yürütülmesinin doğruluğu, Ethereum düğümleri ağı tarafından korunmaktadır.

Ek olarak- * Metanode’lardan oluşan Marlin ağı, ağa sundukları içeriği doğrulayamamaları nedeniyle ağ DDoS ve istenmeyen e-posta saldırılarına maruz kalırsa, paylaştırılmış MPOND’leri ve yetki verilmiş POND’larının kesilmesi riskiyle karşı karşıyadır. * Proof-of-Work’ten farklı olarak ağ, kullanıcıların talep ettikleri SLA’lar ile performans ve kullanılabilirlik garantileri almalarını ve bunun için orantılı olarak ücretlendirilmelerini sağlamak için silme kodlaması yoluyla ayarlanabilir artıklık kullanır. * Pond DAO tarafından önceden onaylanmış, dünya çapında problara sahip bir üçüncü taraf denetçiler ağı, daha yüksek güvenilirlik gerektiren uygulamalar için sürekli performans ve kapsama izleme sağlar. DAO tarafından desteklenen bir sigorta fonu, ağın SLA garantilerini karşılayamaması nedeniyle zarara uğrayan kullanıcıları tazmin etmek için kullanılır.

Marlin’i (POND) Nasıl Kazanabilirim?
Bir katman-0 projesi olarak ve topluluk ideallerine uygun olarak MPOND, FlowMint adlı bir mekanizma aracılığıyla farklı katman-1 platform belirteçlerinin pay sahipleri arasında dağıtılır. POND, bu tür MPOND’u köprü üzerinden POND’a dönüştürerek ve MPOND’u stake ödüllerinde POND alan Marlin Metanodes’a doğru stake ederek kazanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları