Kapat

IoTeX IOTX Coin Geleceği 2022 – IOTX Coin Analiz

IoTeX IOTX Coin Geleceği 2022 – IOTX Coin Analiz,IoTeX yorum ,IoTeX fiyat tahminleri 2022 ,IoTeX coin nedir, 

 

IoTeX bugünkü fiyatı ₺1,76 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺2.405.376.481 TRY. IOTX / TRY fiyatlarımızı gerçek zamanlı olarak güncelliyoruz. IoTeX son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #83, piyasa değeri ₺16.812.328.324 TRY. Dolaşımdaki arz 9.540.779.324 IOTX coin ve maksimum seviyede. 10.000.000.000 IOTX coin.

IoTeX ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Binance, Mandala Exchange, Huobi Global, KuCoin, ve . Listeleme yapan diğer borsaları bulabilirsiniz.

IoTeX (IOTX) Nedir?
2017 yılında açık kaynaklı bir proje olarak başlayan IoTeX; amacı makineler için açık ekonomiyi güçlendirmek olan, insanların ve makinelerin garantili güven, özgür irade ve uygun şekilde tasarlanmış ekonomik teşvikler altında etkileşime girebileceği açık bir ekosistem içeren merkeziyetsiz bir platform oluşturdu.

IoTeX, 40’tan fazla araştırmacı bilim insanı ve mühendisten oluşan küresel ölçekli bir ekiple, yenilikçi Roll-DPoS konsensüs yapısını kullanarak 2019 Nisan’da faaliyete geçirdiği EVM uyumlu blockchain ağını sıfırdan inşa etti. Dünya çapında 100’den fazla delege tarafından yürütülen, 10 milyondan fazla işlem gerçekleştirildi. Ekip, IoTeX blockchain üzerine, on binlerce kullanıcıya hizmet eden ioPay cüzdanı (https://iopay-wallet.iotex.io/) ve ioTube köprüsü (https://tube.iotex.io/) gibi Ethereum, BSC ve Heco blockchain ağlarıyla bağlantı kurmak için gerekli altyapı bloklarını inşa etti. IoTeX, yüksek Gas ücretlerine gerek kalmadan EVM tabanlı DApp ölçeklendirilmesine yardımcı oluyor!

Ayrıca Decentralized Identity (Merkeziyetsiz Kimlik), Confidential Computing (Gizli Bilgi İşlem) ve Secure Hardware (Güvenli Donanım) isimli ara yazılımlar; Pebble gibi Ucam gerçek dünya oracle yapılarının kendi kendine çalışan cihazlarını etkinleştirmek adına IoTeX blockchain üzerinde kuruldu. Önceki (https://ucam.iotex.io/) 3 binden fazla kullanıcıya dağıtıldı (http://iott.network/) ve sayıları artıyor. Buna karşılık, ikinci seçenek başlangıçta 300’den fazla geliştiriciye ulaştı. Gerçek dünya NFT’leri, hava durumu endeksi ve makine öğrenimi içeren madencilik gibi kripto para dünyasıyla fiziksel dünyayı bağlayan yenilikçi Dapp örnekleri etkinleştirildi.

IoTeX Kurucusu Kim?

IoTeX’in kurucuları Raullen Chai, Qevan Guo, Xinxin Fan ve Jing Sun’dan oluşuyor.

IoTeX’in kurucu ortağı olmasının yanı sıra Raullen Chai, BootUP Ventures’ta bir danışman ve Industrial Internet Consortium bünyesindeki Industrial Distributed Ledger Task Group üyesi. Eskiden Uber’de kripto Ar-Ge ve güvenlik mühendisliği bölümlerinin şefi olarak çalışmıştı.

Qevan Guo, diğer taraftan Hyperconnect Lab’ın kurucularından biri konumunda. Kariyerinin önceki dönemlerinde Facebook’ta araştırma bilimcisiydi ve mühendislik alanında müdürdü.

IoTeX’i kurmadan önce Xinxin Fan, Kuzey Amerika’daki Bosch Araştırma ve Teknoloji Merkezi’nde kıdemli araştırma mühendisiydi. Kendisi ayrıca Waterloo Üniversitesi’nde araştırma görevlisi ve proje yöneticisi olarak çalıştı.

Jing Sun ek olarak Sparkland Capital’da yönetici ortağı olarak çalışıyor. Kendisi aynı zamanda Polychain Capital likidite sağlayıcı yatırımcı ve Rippling girişiminin de melek yatırımcısı.

IoTeX Neden Farklı?

IoTeX, akıllı ev cihazlarından otonom araçlara kadar birbirinden farklı makinelerin yer aldığı ekosistemin merkeziyetsiz omurgasını konumunda. Bu amaçla IoTeX, çeşitli uygulamalar için esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlayan hızlı, yüksek performanslı ve EVM uyumlu bir blockchain oluşturarak faaliyete geçirdi. Buna ek olarak aracılar ve merkeziyetsiz uygulamalar (DApp), otonom cihazları ve gerçek dünya oracle’larını çalıştırmak için blockchain üstüne inşa edildi.

IOTX, blockchain protokolünde Gas olarak kullanılırken arka plandaki blockchain protokolünü yöneten yerel token olarak da iş görüyor. Protokolde, Burndrop (http://burndrop.iotex.io/) ismi verilen, cihaz sayısı arttıkça IOTX ekonomisinde deflasyon meydana getiren benzersiz bir tasarım kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları