Kapat

7 günde yağlarınıza veda edin – Hurma – Yoğurt Diyeti

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek göbeğinizden hızla kurtulmak istiyorsanız yapacağınız hurma yoğurt diyeti sizin için en hızlı çözüm. Bu diyet sayesinde metabolizma hızınıza göre bir hafta içinde  5 ile 7 kilo arasında zayıflamanız mümkün olabiliyor. Ender Saraç’ın en çok tercih edilen diyetlerinden olan hurma diyeti, karantina döneminde fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak.

Hurma lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük, insanı uzun süre tok tutan ve böylelikle zayıflamakta önemli rol oynayan mucize bir besindir.

Yüksek fibrin içeriği sayesinde kabızlığı ve hazımsızlığı önleyen hurma kalori bakımından da dengeli. Kuru orta boy bir  hurmanın kalorisi 42’den fazla değildir. Bu şekilde bu diyette günlük 900 kalori almış olacaksınız.

Hurma yoğurt diyeti tarifi : 

Günde  21 hurma ve 3 kase yoğurt ile yapılıyor.

1. gün

Kahvaltı-öğle-akşam: 1 bardak süt ya da 1 kase yoğurt ile 7 hurma

2. gün

Kahvaltı: 1 fincan süt ya da yoğurt ile 5 hurma

Ara öğün: 2/3 fincan süt ya da yoğurt ile 3 hurma

Öğle: 1 fincan süt ya da yoğurt ile 5 hurma

Ara öğün: 2/3 fincan süt ya da yoğurt ile 3 hurma

Akşam: 1 fincan süt ya da yoğurt ile 5 hurma

Hurma yoğurt diyeti yaparken bunlara dikkat edin!

Günde 2-3 litre su için.

Her gün en az 30 dakika yürüyüş yapın.

Bu diyeti en fazla 7 gün uygulamalısınız. Daha fazlası vücudunuza zarar vermeye başlayacaktır.

Diyeti yaparken, ertesi gün tüketeceğiniz hurmaları bir gece önceden suya koyabilirsiniz. Yumuşayan hurmaların bağırsakları harekete geçirmesi kolaylaşacak, tok tutma süresi de artacaktır.

Hurma yoğurt diyeti zararlı mı?

Bu diyet tek tip beslenme programını içerdiği için vücut bazı vitamin ve minerallerden uzak kalıyor. Bu sebeple hurma yoğurt diyetinin çok uzun süre uygulanmaması öneriliyor. Hurma yoğurt diyetini 1 haftadan fazla uygulamamanızı tavsiye ederiz. Herhangi bir diyete başlamadan önce bir uzmana danışmakta fayda olduğunu da hatırlatalım.

DİYETLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOT : Hurma diyeti boyunca günde toplam 21 adet kadar hurma tüketme hakkınız vardır. Bunun üstüne asla çıkmamalısınız. Diyet listesinde yer alan yoğurt kalsiyum oranı yüksek bir besin olduğundan, diyet yaparken kemiklerinizi koruyup, erimesini önleyecektir. Haliyle yoğurdu sakın eksik etmeyin.Bu diyette yoğurt ve hurma dışında yemek kesinlikle yasak. Diyet sırasında 10-12 bardak su için. Şekersiz yeşil çay veya çeşitli bitki, meyve çayları da tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir