Kapat

DİPLOMA MI? KÜLTÜRLÜ OLMAK MI?

ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİ ASLINDA DİPLOMA SAHİBİ OLUPTA KÜLTÜRLÜ OLAMAMAK VE NE YAZIK Kİ TOPLUMUMUZDA OLUŞAN ÜNİVERSİTE MEZUNU, OKUMUŞ, ADAM OLMUŞ BİR ALGISI VAR  OYSA Kİ DİPLOMA SAHİBİ AMA İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALAMAMIŞ NİCE İNSANLAR VAR BUNLARIN AKSİNE İLKOKUL MEZUNU DAHİ OLMAYIP KÜLTÜRLÜ, KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ İNSANLIĞIN, MERHAMETİN, BARIŞIN, SEVGİNİN ÖNCÜSÜ OLABİLEN TOPLUMUMUZ DA VAR.

NE YAZIK Kİ DİPLOMALAR ÇOĞALDI İNSANLIĞIMIZI KAYBETTİK

DİPLOMALAR ÇOĞALDI SEVMEYİ UNUTTUK, SAYGIYI UNUTTUK, KADINLARA- ÇOCUKLARA DEĞER VERMEYİ UNUTTUK. AİLE OLMAYI, KARDEŞ OLMAYI UNUTTUK. DİPLOMAYI ALINCA HER ŞEYİN GÜZEL OLACAĞINA İNANDIK , KENDİMİZİ VE DEĞERLERİMİZİ KAYBETTİK, GELİŞEMEZ OLDUK

OYSAKİ;MARİFET DİPLOMA DA DEĞİL İNSANLIKTA, KÜLTÜRLÜ OLABİLMEKTE. KÜLTÜRLÜ OLMAKTA ÖNCE İNSANIN KENDİNE SAYGI DAHA SONRA DA DİĞER İNSANLARIN DÜŞÜNCELERİNE, FİKİRLERİNE SAYGI GÖSTERMESİYLE BAŞLAR. EĞER BİR İNSANA KARŞI TATLI DİL İLE KONUŞABİLİYORSANIZ, SAYGI GÖSTEREBİLİYORSANIZ, AŞAĞILAYICI TAVIRLARDA BULUNMUYORSANIZ, KENDİNİZİ ÜSTÜN GÖRMÜYORSANIZ EVET! İŞTE O ZAMAN KÜLTÜRLÜ BİR İNSANSINIZ VE ÇOK DEĞERLİSİNİZ ..

VE ŞİMDİ SİZ KARAR VERİN ÖNEMLİ OLAN KÜLTÜRLÜ OLUP GÜZEL OLAN HER ŞEYE SAHİP OLMAK MI YOKSA SADECE DİPLOMA SAHİBİ OLUP HİCBİR ŞEYE AİT OLMAMAK MI?

 

 

“DİPLOMA MI? KÜLTÜRLÜ OLMAK MI?” üzerine 2 yorum

  1. Merve says:
    • Etkin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir