Kapat

Kredi Notu Yükseltme ve Arttırma Yöntemleri Neler?

Kredi notu bankalarda yapılan işlemlerin sonucunda kişilere verilen bir puan niteliğindedir. Bu puan sayesinde kişinin kredi onaylama durumu ve kredi için üst limitleri belirlenir. Kredi notu kişinin borç konusundaki güvenirliliğini ve düzenli ödeme alışkanlığını göstermektedir. Bu nedenle kredi notunun düşük olması müşterinin kredi onayını ve üst limitini zora sokmaktadır.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır ?

Kredi notunun mantığı son derece basittir. Kişinin aylık yapması gereken kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapması durumunda kredi notuna artı puan eklenir. Düzenli olarak belirli bir süre boyunca ödemelerini yapan kişinin kredi notu artmaktadır.

Kredi notu arttıkça kişinin güvenirliliği artar ve daha yüksek kredi ve kredi kartı limitleri için onay alması kolaylaşır.

Kredi Notunu Yükseltmek için Neler Yapılabilir ?

Kredi notunu yükseltmek kredi ve kredi kartı başvurularına onay almak için önemlidir. Bu nedenle pek çok kişi bankalara yaptıkları başvurulardan olumsuz yanıt almaktadır. Bu kişiler de haliyle kredi notunu nasıl arttıracaklarını araştırmaktadır. Kredi notunu arttırmak için farklı hızlı yöntemler mevcuttur.

Kredi notunun arttırılması için en önemli şey ödemeleri kesin surette zamanında yapılmasıdır. Ödemeleri geciktirerek ve düzensiz yapıldığında kişinin kredi notunun artması söz konusu değildir. Buna ek olarak :

  • Düzenli kredi kartı kullanımı
  • Aktif kredi kullanımı

gibi seçeneklerle kredi notu daha hızlı arttırılabilir.

Günlük harcamalarla nakit ile yapılan ödemeler için kredi kartı tercih edin. Kredi kartında daha çok borçlanma ve daha çok borç ödeme durumu her ay kredi notunun daha fazla artmasını sağlayacaktır.

Kredi kullanımı yapmak da kredi notunu arttırmaktadır. Bir bankaya kredi başvurusu yapıp kredi kullanan ve bu kredinin ödemelerini düzenli olarak yapan kişilerin kredi notu yüksek olmaktadır. Kredi notunu arttırmak için sık sık kredi kullanmak ve bunların ödemelerini düzgün yapmak da son derece etkilidir.

Elbette ki kredi notunun birkaç işlemle kısa sürede yükseltilmesi ve çok yüksek tutarlarda krediler alınması mümkün değildir. Bu işlem bir süreç gerektirir ve bu süreçte de borçların düzgün ödenmesi esastır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir