Kapat

wordpress mobil hızlandırma

Ücret ödemeden wordpress mobil site hızlandırma nasıl yapılır? Çok basit, beş tane eklentiyi indirin ve kurun. Sitenizde en fazla php 7.0 sürümü kurulu olması gerekir. Bu bilgi aklınızda bulunsun; php 7.0 üstü versiyonlarda her eklenti çalışmayabilir. Üsteki resim wordpress sitenin PageSpeed Insights testinde mobil test sonucudur. Alttaki resim ise, aynı sitenin masa üstü test sonucudur. Bu testleri yaparken sitede reklamları kaldırdım.
Siteye reklamaları yükledikten sonra; mobil 50-65, masa üstünü 89 puana kadar yükselttim. Burada önemli olan puan değil, testi geçmektir. Testi geçtikten sonra Google’un aradığı sonucu yakalmış oluyorsunuz. Bu sonuca ulaşmak için, her çeşit eklentiyi deneme yanılma yoluyla kullandım ve istediğim sonuca ulaştım.
Kullandığım eklentiler: WP-Optimize – Clean, Compress, Cachea3 Lazy LoadRemove jQuery MigrateCAOS ve WP deferred javaScript eklentileridir. Eklentilerin ayarlarını diğer yazılarımda paylaşacağım. Bu eklentilerden biri olmaz ise, Google’un geçer sonucunu yakalayamazsınız. Bendeniz, kod falan filan bilmem. Bu işe commodore,  amiga kullanarak başladım ve buralara kadar geldim. Hatırladığım kadarıyle ilk başlarda kendi sitemi iki kez çökerttim. 
 
Şimdilerde ise, böyle bir sorunum olmadı. Muazzam derecede internette okur ve okuduğum kafama yatarsa uygularım. Site hızlandırma konusunda yazı yazan sitelerin yazısını okumazdan evvel, test ederim. Testi geçemeyen sitelerin yazılarını dikkate almaz, güler geçerim. Bol şanslar, siz de okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları