Kapat

Cumulative Layout Shift (CLS) sorunu

Cumulative Layout Shift (CLS) sorunu nasıl çözülür? WordPress sitemde Cumulative Layout Shift (CLS): 0.25 değerini gösteriyordu. Maalesef sorunun çözümüne yönelik nette hiç bir bilgiye rastlamadım. Bu değeri düşürmek için elimden gelen her şeyi yaptım. Başta temayı değiştirdim, php 7.3 yükledim, resimleri boyutlandırdım ve sıkıştırdım. Sitedeki reklamları kaldırdım ve sorunu yine çözemedim. Cls: 0.25 değeri yerinde çakılı kaldı. Google, postlarımın tamamını CLS:0.25 değeri yüzünden hatalı göstermese uğraşmazdım.
Sonuç olarak (kümülatif düzen kayması / cumulative layout shift) Google search CLS: 0,25 (masaüstü-mobil) eşiğinden fazla sorununu resimde de görüldüğü gibi CLS:0.05 olarak çözdüm ve Google’dan geçer not aldım. Bu sorunu nasıl çözdüm: Siteye tesadüfen Remove jQuery Migrate eklentisini kurdum ve sorun çözüldü. Eklentiyi kurar kurmaz sorun çözülmüyor; birkaç saat beklenilmesi gerekiyor ki, eklenti işini yapsın. Cls derdi olanlar bu eklentiyi mutlaka denesinler derim. WordPress site hızlandırma konusunda bu yazımı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları