Kapat

GIDA TAKVİYESİ NEDİR?

GIDA TAKVİYESİ NEDİR?

GIDA TAKVİYESİ NEDİR?
NEDEN KULLANILIR ?

Fast food tüketimi, sigara kullanımı, dumana maruz kalmak ve stresli ortamlar, besin değeri düşen meyve ve sebzeler, son zamanlarda artış gösteren durumlar içerisinde yer alır. Bu durumların artış göstermesi güne dinç başlamanızı, daha sağlıklı bir birey olmanızı ve stresle başa çıkmanızı engellemektedir. Tam bu sırada eksiklikleri tamamlamak için araya gıda  takviyeleri girer. Peki, gıda takviyeleri nedir ve kullanılması gerekli midir ?

Gıda takviyesi nedir?
Gıda takviyesi bir diğer adıyla besin destek ürünleri, vücudunuz da fast food tüketiminden, sigara kullanımından, besinlerdeki vitamin, mineral düşüşlerinden ve dumana maruz kalmasından oluşan eksiklikleri tamamlamak için üretilmiş, vücudunuza daha fazla besin maddesi alınmasını sağlayan ürünlerdir. Kullanımları ağız yoluyla gerçekleştirilir. Besin destek ürünleri tablet, kapsül, hap, toz ve sıvı şeklinde karşınıza çıkabilir.
Besin destek ürünlerinin içerdiği maddeler şunlardır;
  • Mineraller,
  • Vitaminler,
  • Enzimler,
  • Probiyotikler,
  • Bitkisel ilaçlar,
  • Mineraller,
  • Aminoasitlerdir.

Gıda takviyeleri neden gereklidir?
Günümüzün modern şartlarında birçok insanın yaşamında, giyiminde ve beslenme alışkanlıklarında değişimler görünür. Bu modern şartlarda sağlıklı beslenmek oldukça zor bir iştir. Dışarıda bulunduğumuz süre içerisinde acıktığımızda hemen kolay hazırlanan fast food ürünleri tercih etmemiz, sigara kullanmasak dahi sigara kullananlar sayesinde dumana maruz kalmamız ve  genetiği değiştirilmiş sebze, meyve tohumlarına hava kirliliği,  toprak verimsizliği ve hızlı üretim için kullanılan seralarında eklenmesi ile tüketilen besinler sanıldığı gibi fayda barındırmıyor.
Bunlar gibi birçok sebepten dolayı vücudumuzda eksikliklerin oluşması olası bir durum hâline geliyor.
Vücudumuzda oluşan eksiklikler zamanla günlük hayatımızı ve iş gücümüzü, kemik,  beyin , sindirim, bağışıklık sistemimizi ve birçok fonksiyonu olumsuz etkiliyor. Kendimizi yorgun hissetmeye başlıyoruz, eski gücümüzün kalmadığının farkına varıyoruz ve en önemlisi hayatımızda yavaşlama dönemine geçiş yaptığımızı ve çeşitli hastalıklara ev sahipliği yapmaya hazır bir beden haline geliyoruz. Neden çünkü vitamin , minarel ve çeşitli eksiklikler ile depolarımızı boşaltıyoruz böylece elveda sağlık, merhaba hastalık diyor bedenimiz.
Organik besinlerin günümüz şartlarında cep yakan fiyatları ve temin etme zorlukları sayesinde insanlar oradan da gerekli olan vitaminleri ve mineralleri alamıyor. Bu yüzden gerek gıda takviyelerine ihtiyacı olan gerek daha sağlıklı bir hayat sürdürmek için gıda takviyesi insan için önemlidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları