Kapat

easyphp localhost nasıl kurulur

easyphp localhost nasıl kurulur

WordPress siteniz varsa, bilgisayarıma easyphp localhost nasıl kurulur sorusunu kendinize sorarsınız. Burada; size easyphp nedir, ne işe yarar sorularının cevabından ziyade, ben bilgisayarıma easyphp localhost’u nasıl kurduğumu paylaşacağım. Öncesinde bilgisayarımda easyphp’nin çok eski bir sürümü vardı, o sürümü bugüne kadar kullandım. Bir nedenle programı son sürümü ile güncelledim. Şu an bilgisayarımda EasyPHP-DevServer-14.1VC9 yüklü ve onu kullanıyorum. Programı nasıl kurduğumu paylaşmamın yanında, bir gün bu yazdıklarım bana lazım olacak diye de, bu yazıyı arşivliyorum.

EasyPHP programının en son sürümünü (easyphp.org sitesinden) indirin ve kurun.

Kurulumu tamamladıktan sonra programı çalıştırın. Programın simgesini görev çubuğu üzerinde (sağ alt köşede) görebilirsiniz.

Simgeye tıklayarak (Administration fonksiyonuyla) veritabanı oluşturmak için admin paneline gidin ve açılan sayfada (veritabanı oluşturmak için) PhpMyAdmine open komutunu verin. Yani; open’i tıklayın.

Peşinden veritabanları sekmesine gelin ve (canınızın istediği şekilde) yeni bir veritabanı ismi girin. Ardından sol tarafta oluşan veritabanı ismine tıklayın ve  açılan sayfada “yetkiler” sekmesine tıklayın ve yeni kullanıcı ekleyin. Kullanıcı adı, parolası ve yetkilerini girin ve git’e tıklayın.

Ardından simgeye sağ tıkladıktan sonra, Explore’yi seçin ve açılan yere WordPress klasörünü yapıştırın ve klasörün ismini, verdiğiniz veritabanı ismi ile değiştirin. Peşinden wp-config-sample.php dosyasını bir editörle açın, aşağıda bulunan boş yerleri doldurun ve kaydedin. Yani; dosyanızın ismi wp-config.php olacak şekilde değiştirin.

/** WordPress için kullanılacak veritabanının adı */
define(‘DB_NAME’, ‘veritabaniismi’);

/** MySQL veritabanı kullanıcısı */
define(‘DB_USER’, ‘kullaniciadi’);

/** MySQL veritabanı parolası */
define(‘DB_PASSWORD’, ‘parola’);

Bu işlemlerden sonra tarayıcınızın linkine http://localhost/  yazın ve açılan sayfadan istenilenleri yerine getirerek (bundan sonrasını yazmak gerekmez) kurulumu tamamlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları