Kapat

reklam gelirimi nasıl yükseltirim

reklam gelirimi nasıl yükseltirim

Bu konu ile ilgili sayısız makale yayınlanmıştır. Yıl 2015, internette her şey değişti ve değişmeye devam edecek. İnsanlar, site ve bloglarda elde ettikleri reklam gelirlerini nasıl yükseltebileceklerine dair yazdıkları makaleleri gözden geçirip, yeniden yayınlamaları gerekecek. Çünkü, bu konuda her bir şey değişti.

Site ve bloglara giren ziyaretçilerin tamamı, önceleri masa üstü bilgisayar ve diz üstü bilgisayardan giriyorlardı. Şimdileri ise, bu oran % 20 lerin altına düştü. Site ve bloglar mobil, masa üstü ve tablet cihazları kullanan insanlar tarafından ziyaret ediliyor. Bu oran ise; mobil cihazlar % 70, masa üstü cihazlar, % 20 ve tablet % 10’dur.

Yani, ziyaretçilerin % 80’i  ve hatta daha fazlası yüksek teknoloji kullan aletlerle sitelerde dolaşıyor. Anlatmama gerek yok, konuyu zaten biliyorsunuz. Yapmanız gereken, site ve bloglarınızda duyarlı şablon kullanmak. Klasik reklam kodlarınızı esnek tabir edilen, duyarlı reklam kodlarıyla değiştirmek.

Saydıklarımı gerçekleştirdikten sonra; resimin anlatmaya çalıştığı gibi, ziyaretçi tıkına ihtiyacınız var. İnsanlar reklamları iki şekilde tıklar. Bir, reklamda gördükleri şeyler kendisini ilgilendiriyordur. İki, sizin site ve blogunuzdaki içerikten yararlanmış ve karşılığında teşekkürü hak etmişsinizdir.

Reklam gelirinizi artırmanın yolu, teknoloji çağına ayak uydurmak ve insanlara yararlı bilgiler sunmaktan geçer. Takmayın kafanıza Google’ın reklam parametrelerine, yok sayfa bgbg’si, yok sayfa to’suna falan filan. Site reklam gelirinden köşe olan var mı? yok. Site giderinizi çıkarabiliyorsanız ne ala.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları