Kapat

tumblr blog yedeği nasıl alınır

tumblr blog yedeği nasıl alınır

Tumblr blog yedeği nasıl alınır, tumblr blog yedekleme, tumblr blog backup nasıl alınır, tumblr blog nasıl yedeklenir diyorsanız eğer; doğru yerde ve doğru konumdasınız. Uzun süreden beri, günlük 150-200 hiti olan kendi halinde tumblr blog yazarıyım. Bilenler bilir, bilmeyenler için söyleyeyim; tumblr blogun yedekleme diye bir özelliği yok. Blogun başına bir iş gelse, bütün emeğin çöpe gidiyor.

Bu durumları bildiğimden, blogun yazı ve resimlerini bilgisyarımda saklıyordum. Ayrıca, blogun yedeğini nasıl alabilirm diye de, nette sık sık araştırma yapıyordum. Nette, tumblr blog yedeği konusunda önemli bir şey yok. Sadece, resimlerin yedeğini alan (bozukta olsa) bir iki program var. O programlarda itekliye itekliye resimleri blogdan indiriyorlar. Bana lazım olan ise, yazdığım yazıların yedeğini almak.

Geçen gün, bilgisayarım bir nedenle arızaya geçti hardiskte olan hiç bir veriyi kurtaramadım. Maalesef, tumblr blog yedeğimde çöpe gitti. Aslında, sorunumun çözümü bu firikblog yazıları içerisinde varmış, farketmedim. Buraya tıklarsanız, diğer WordPress, LiveJournal (and derivatives), Tumblr, Twitter, Typepad or Blogger gibi site ve blogların yedeklemesi yapılabilirmiş.

Şu anda, BlogBooker ile tumblr blog yedeğimi (fazla kaliteli olmasada resimleriyle birlikte) aldım. BlogBooker‘e tıklayın bakın, görün neler yapıyormuş. Yedekleme yapmanızın kolaylı için, bu blog içerisinde  BlogBooker ile blog, site v.s yedeklemesinin nasıl yapılacağına dair ipuçları var. Vakti zamanında verdiğim bilgilerden yararlanabilirsiniz. Burayı tıklayarakta  tumblr blog resimlerinizi indiren programada ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları