Kapat

nbsp nedir nasıl kullanılır

nbsp nedir nasıl kullanılır

“ ” nedir nasıl kullanılır
Bu HTML kodunu bilenler gerektiği yerde kullanır. Bilmeyenler de benim gibi, iş başa düşünce öğrenmeye çalışır. İhtiyacımdan dolayı, sitenin kenar çubuğuna (yani, sidebar’ına) küçük bir  resimin linkini koydum ve yanınada bir link verdim.  Kaydedip siteyi açtığımda, resim kenar çubuğunun soluna, verdiğim linkte resimin sağına yaslanmış. Bildiğim right ve left kodlarını kullanarak resim ve linke ayar vermeye çalıştım, olmadı. Sitede kullandığım şablon, bildiğini okudu.

Ne ise, google’la aradım ve “ ” kodununu buldum. Aslında bu kodu çok yakından tanıyordum ya, ne işe yaradığını bilmiyordum. Tırnak içinde ki “ ” kodu; satır başı ve satır içi boşlukları vermede kullanılıyormuş. Aynen klavyenin ara çubuğu gibi, tek tık tek boşluk. Çift tırnak arasındaki kodu satırın ne tarafından kaç tık boşluk vermek istiyorsan; peş peşe o kodu yazdığında, dilediğin boşluğu yerine getiriyor. Sorunumu böylelikle çözdüm, durumumda olanlarla öğrendiğim bu kodu paylaşmak istedim ve durumdan birde  post çıkardım. Haydi hayırlısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları