Kapat

mozilla firefox devamlı çöküyor

mozilla firefox devamlı çöküyor

Mozilla firefox tarayıcı devamlı çöküyor sorunu, ilk kez başıma geldi ve tam bir günümü aldı. Mozilla firefox, çok eskilerden beri kullandığım tarayıcıdır ve bu zamana kadar çökme derdim olmamıştır. Şeytanımın dürtmesiyle bilgisayarımda kurulu bulunan Mozilla firefox v 25.0 ‘i bir güncelleyim dedim ve firefox 33.02’ye güncelledim. Ardından derdim yoktu dert çıkardım başıma; senmisin güncelleyen, firefox’u her açtığımda zırt pırt çökmeye başladı. Bununla da kalmadı, bilgisayar kendi kendini resetlemeye başladı. Sorunu çözmek adına (sorundan kurtulurum diye) eski firefox’u tekrar kurdum, olmadı. Firefox’u kalırdım Yandex Browser’i kurdum, bu sefer yandex çökmeye başladı. Yandex’sin ardından sıra ile Opera, Safari, ve Comodo Dragon kurdum olmadı olmadı.

Elbette internetten, akıllı saydığım arkadaşlarımdan yardım talebinde bulundum. Sağ olsunlar kendileri ayrı ayrı akıl verdiler, uyguladım. Ne var ki, hiç birinin aklı derdime derman olmadı. En son verilen akıl; sorunun halline katkı olsun diye, bilgisayarımı çöpe atmayı önerdiler. Nerdeyse buyrulan öneriyi bende doğru bulmaya başlamışken, netteki forumların birinde (konuyla ilgili tartışmalardan) bir cümle okudum. Biri diğerine şöyle diyor; kardeşim firefox’sun devamlı çöküyorsa, bilgisayardan firefox’u ve flash player’i tamamen kaldır. Ardından, son versiyon Firefox’u, Flash Player’i kur ve derdinden kurtul, bu sorunun başkaca çözümü yok, yok, yok. En son aklı veren kişinin aklına uydum, dediğini yaptım ve bilgisayarımı çöpe atmaktan kurtuldum. Derdiniz derdime uyuyorsa, verilen akla uyun ve derdinizden kurtulun!.

Maalesef, bu akıl da bir süreliğine derdime pansuman tedbir oldu. Aynı sorun tekrar nüks etti. Uzatmıyayım; sorunu geçte olsa kesin olarak RAM’lerden kaynaklanığını (netten indirdiğim, MemTest 4.0 RAM Test Programı kullanarak) çözdüm. Programı şöyle kullandım: Programı kurduktan sonra, bilgisayarı kapattım. Bir remi yuvasında bıraktım ve diğerlerini söktüm. Ardından, bilgisayarı açtım ve programı çalıştırarark remi test ettim. Diğer remi de aynı şekilde test ettim. Remin biri sağlam, diğeri bozuk çıktı. Program remlerdeki hatatyı sayı olarak veriyor. Sonrası “pamuk eller cebe” bozuk olan remi yenisiyle değiştim. Şu an ne tarayıcım çöküyor, ne de bilgisayarım kendi kendini resetliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları konsomatris iş ilanları istanbul kons iş ilanları izmir kons iş ilanları bursa kons iş ilanları mersin kons iş ilanları ankara kons iş ilanları kons iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları konsomatris iş ilanları kons iş ilanları gazino iş ilanları